ČLÁNKY » Křest voru Eurica
Křest oceánského voru EURICA

 

Křest oceánského voru EURICA

30. srpna 2014

 

Na 350 přátel a sympatizantů mořeplavce Rudolfa Krautschneidera se sešlo v Lupenici u příležitosti křtu oceánského voru Eurica. Pokřtila jej Nina Ingrišová – manželka zesnulého mořeplavce a hudebníka Eduarda Ingriše, který zemřel v roce 1991 v USA. Při křtu zazněla Ingrišova nejslavnější píseň „Teskně hučí Niagara“.

 

Jako výraz úcty k památce Eduarda Ingriše byla odkryta tabulka s názvem „Náměstí Eduarda Ingriše“. Atmosféra toho přátelského setkání Čechů a Slováků umocnili hosté z Polska, kteří přivezli čerstvé ryby od Baltského moře. Za zvuku kytary a houslí se slavnost protáhla na dva dny.

 

Součástí slavnostního křtu byla i vernisáž obrazů výtvarníka Ladivlava Vlny, který ztvárnil polské mořeplavce.    11 obrazů o velikosti 130 x 100 cm vypálil Vlna do ocelového plechu unikátní metalurgickou technikou. Vlnova výstava je stále k shlédnutí v galerii v Lupenici čp. 16.

 

V prosinci 2014 vypluje Rudolf Krautschneider na svém voru z jižní Evropy ke břehům severní Ameriky. Dále má v úmyslu pokračovat podél Ameriky na sever Golským proudem a potom se stočit k východu na Azorské ostrovy. Předpokládaná délka plavby voru Eurica je 5-7 měsíců.

 

 

0. srpna 2014

Na 350 přátel a sympatizantů mořeplavce Rudolfa Krautschneidera se sešlo v Lupenici u příležitosti křtu oceánského voru Eurica. Pokřtila jej Nina Ingrišová – manželka zesnulého mořeplavce a hudebníka Eduarda Ingriše, který zemřel v roce 1991 v USA. Při křtu zazněla Ingrišova nejslavnější píseň „Teskně hučí Niagara“